Būvējot cauruļvadus ar atklāto rakšanu parasti jāsastopas ar to, ka rakšanas darbi ievērojami ietekmē pilsētas dzīvi: tiek traucēta satiksme, bieži vien jānozāģē koki un pat jānojauc kādas ēkas vai būves. Alternatīva rakšanai ir cauruļvadu izbūve ar beztranšejas metodēm. Lai gan beztranšejas izbūve ir dārgāka par parasto rakšanu, ekonomija uz segumu un apzaļumojumu atjaunošanas rēķina var būt ievērojama, bet iespēja netraucēt ceļu satiksmi padara beztranšejas metodi par labāko izvēli.

Pašteces sadzīves un lietus kanalizācijas tīkliem, kad jānodrošina cauruļvadu kritums bez atkāpēm no projekta, kā arī komunikāciju apvalkcaurulēm SIA “Norma-S” izmanto mikrotunelēšanas metodi ar Vācijā ražotām AVN iekārtām. Komunikācijas būvē no CC-GRP, keramikas vai polimērbetona caurulēm no DN400 līdz DN1700 mm.

Būvējot cauruļvadu ar mikrotunelēšanu sākumā vienam posmam nepieciešams izbūvēt divas būvbedres: viena, lielāka — dzelzsbetona kamera vai aka līdz 6 m diametrā, kur tiek veikta mikrotunelēšanas iekārtas montāža, otra, mazāka — 4 m, aka tiek izmantota mikrotunelēšanas iekārtas galvas izņemšanai un izbūvētu posmu savienošanai. No vienas lielās akas var veikt mikrotunelēšanu vairākos virzienos, izbūvējot gan divus maģistrāles posmus, gan arī pievadus uz malām. Akas tiek būvētas ar iegremdēšanu: no sākuma tiek būvēta betona akas viena kārta, pēc tam tiek izņemta grunts no akas, tai iegrimstot, tiek būvēta nākamā akas kārta, līdz tiek sasniegts nepieciešamais dziļums.

Pēc aku izbūves tiek veikta mikrotunelēšanas iekārtas uzstādīšana: starta akā tiek uzstādīts spiedrāmis un mikrotunelēšanas (urbšanas) galva, pie akas tiek salikti konteineri, kas nodrošina iekārtas vadību, spiediena padevi un smērvielas — bentonita — padevi. Sākoties urbšanai, mikrotunelēšanas galva iegriežas gruntī, bet no starta akas ar spiedrāmja palīdzību tiek pakāpeniski padotas caurules. Ar katru caurules posmu tiek pagarināti galvas vadības kabeļi un šļūtenes, pa kurām tiek padots bentonits  un tiek novadīts izurbtās grunts maisījums ar ūdeni.

Kad mikrotunelēšanas galva sasniedz pieņemšanas mazo aku, galva tiek izņemta un iekārta ir gatava nākošā posma izbūvei.